В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Фекальний насос

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Жителі приватних будинків всієї України найчастіше займаються прокладкою стічних і каналізаційних систем самостійно. І щоб витратити гроші і зусилля з розумом, потрібно розбиратися в сучасному обладнанні, зокрема в насосах для води. Якщо рельєф ділянки або розташування каналізаційного колектора не дозволяють організувати водовідведення за рахунок природного ухилу, тоді вам потрібен насос. Як його вибрати і чим фекальні насоси відрізняються від дренажних і інших піде мова в цій статті.

Фекальний насос – основні класифікації

Автоматичні насосні установки

Це компактні насосні установки внутрішнього монтажу для квартир, офісів і будинків. Це автоматична і повністю готова до роботи установка з насосом і ножем-подрібнювачем всередині. Наприклад, один з лідерів продажу каналізаційна установка Broysan від компанії PLANUS (Італія), див. мал. 1.

Насосна станція приєднується до унітазу, душової кабіни, умивальника та інших приладів, див. мал. 2. Працює повністю автоматично, не вимагає догляду і обслуговування протягом декількох років.

Може виникнути справедливе запитання: навіщо така установка потрібна, якщо в міських квартирах стічні води прекрасно йдуть самопливом? Все це так, але є нюанси:

 1. Багато офісів, салонів краси, спортзалів та інших закладів розташовуються в цокольних поверхах і напівпідвальних приміщеннях. Тобто вода самопливом в міську каналізацію потрапити не може, оскільки зливні горловини унітазу і умивальників знаходяться нижче рівня міського колектора.
 2. У старих будинках каналізаційні стояки часто зібрані з чавунних труб, які з часом заростають відкладеннями, і просвіт в них зменшується. Як результат - вода йде повільно, система часто засмічується. Якщо поставити автоматичну установку, то, по-перше, брудна вода буде подаватися в стояк з напором, а по-друге туалетний папір і інші частинки будуть дрібно розмелені, що зменшить ймовірність засмічення.
 3. Навіть якщо із стояком все в порядку, але у вас є діти, то вони запросто можуть кинути в унітаз носок, шматок картону або ще щось, що могло б забити зливний отвір. Ріжучий механізм впорається з цим сюрпризом, і прочищати засмітився унітаз не доведеться.

Існують окремі моделі для холодних стоків (до 50 ° С) і для гарячих (до 95 ° С), останні підключають до кухонної мийки, посудомийної або пральної машини.

Занурювальні насоси для вигрібних ям і накопичувальних колодязів

Такі насоси опускають прямо в резервуар, де вони працюють в зануреному положенні. Треба відзначити, що існують два класи заглибних насосів для відкачування брудної води:

 1. Дренажні насоси – вони призначені для відкачування ґрунтових та дощових вод. Внутрішній простір і робоче колесо насоса захищені від попадання твердих предметів (камінців, трісок і т.д.) сіткою або захисним екраном з перфорацією.
 2. Фекальні насоси (мал. 3) – цей клас призначений для відкачування сильно забруднених стоків з м'якими і волокнистими включеннями органічного походження. Всмоктуючий патрубок у них відкритий і забезпечує максимальний просвіт. Деякі моделі оснащені ріжучим механізмом, який може впоратися навіть з фрагментами поліетиленової упаковки, ганчірками і т.д., які можуть потрапити в злив унітазу.
 3. Існують також універсальні моделі, які можна використовувати як дренажно-фекальні, але, як правило, це різний клас обладнання з різними завданнями, див. мал. 4.

Більшість моделей фекальних насосів оснащені поплавковими вимикачами. Це необхідний інструмент для автоматизації процесу відкачування і захисту самого насоса.

Адже для фекальних насосів зануреного виконання важливо, щоб сам насос залишався під водою інакше двигун перестане нормально охолоджуватися, і він швидко вийде з ладу. Є правда моделі, які допускають нетривалу роботу в напівзануреному положенні, але це часто спеціальні виконання.

Насос фекальний – критерії вибору

Перш ніж купити фекальний насос слід визначити його продуктивність і напір води, яку він повинен створити. Ці дані називаються робочою точкою насоса.

Для розрахунку напору потрібно знати різницю висот між нижньою точкою, (де буде встановлений насос) і верхньою точкою, куди потрібно доставити стоки. Верхньою точкою може бути точка входу в накопичувальний колодязь, або каналізаційний колектор як на мал. 4.

Наприклад, відомо, що різниця висот між насосом і точкою зливу 4 метри. Крім того, між точкою установки насоса і місцем зливу проходить горизонтальна ділянка трубопроводу довжиною 20 метрів. Втрати напору на горизонтальній ділянці враховуються в співвідношенні 5: 1. Тобто:

20/5 = 4 метри – ;це втрати на горизонтальній ділянці;

Разом, загальний натиск, який повинен розвивати насос повинен перевищувати:

4 + 4 = 8 метрів.

Тобто в паспорті насоса повинно бути вказано, що його максимальний підйом більше 8 метрів. В ідеалі потрібно купити насос, який може створювати напір 11-14 метрів.

Що стосується продуктивності, то вона залежить від кількості стічних вод. Розраховується виходячи з обсягу накопичувального колодязя і кількості санвузлів, якими можуть користуватися одночасно. Вимірюється в літрах в секунду (л/с), літрах за хвилину (л/х) або метрах кубічних на годину (м3/г).

Щоб купити потрібний насос потрібно обчислити величину напору і продуктивність, і повідомити ці цифри продавцю. Якщо виникають сумніви або труднощі у розрахунках, опишіть свою ситуацію консультанту, і він допоможе підібрати потрібний насос для дачі або заміського будинку.

Купити фекальний насос в інтернеті за вигідною ціною

По-перше, ціна. Більшість технічно складних товарів в інтернет-магазинах істотно дешевше в порівнянні з класичними магазинами.

По-друге, в нашому інтернет-магазині ви можете отримати консультацію досвідченого інженера по монтажу та експлуатації обладнання для відкачки рідин.

По-третє, доставка. Ви заощадите час, насос буде доставлений прямо до вас додому або на найближче відділення перевізника.

Якщо вибір фекального насоса або насосної станції для питної води для вас актуальний, телефонуйте. Допоможемо підібрати правильну модель і узгодимо зручний спосіб оплати і доставки.

Питання, що часто виникають про фекальний насос:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Фекальний насос?
 • Ціна на Фекальний насос від 1 125 до 110 754 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Фекальний насос?
 • Фекальний насос Aquatica

  Фекальний насос Leo

  Фекальний насос Powercraft

  Фекальний насос Taifu

  Фекальний насос Vitals