В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Курвиметри

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Курвіметр (дорожнє колесо, вимірювальне дорожнє колесо) – це вимірювальний прилад для визначення довжини ліній, в тому числі і вигнутих. Походить слово від двох англійських слів сurve – крива і meter – вимірювати. Разом це перекладається як «вимірювач кривих». Купити курвиметр необхідно для проведення дорожніх робіт, польових і будівельних.

Курвіметри.jpg

Конструкція і різновиди курвіметра, від яких залежить ціна

Інструмент досить зручний у використанні і незамінний при виконанні вимірювань кривих ліній при дорожніх, польових, деяких будівельних роботах. Ціна на курвиметр залежить від декількох параметрів. В першу чергу це матеріал виготовлення, конструкція і додаткові набори функцій.

Будова курвіметра досить проста. Він складається з:

 • зубчатого ролика (колеса);

 • ручки;

 • лічильника, який вираховує кількість пройдених зубів по лінії.

Курвіметр.jpg

Лічильник буває двох типів: механічний і електронний. Точність вимірювань у них практично однакова, але функціональні можливості відрізняються і ціна курвіметра з електронним дисплеєм буде вище механічного вимірювального прилада.

Принцип роботи курвіметра

Принцип роботи простий – вираховується кількість зубів колеса, яке пройшло по вимірюваної лінії. Базово, принцип роботи заснований на особливості математичної моделі кола.

 • перше – це довжина кола L = 2πR (π = 3,1415 ..., R – радіус кола вимірювального колеса);

 • друге – це одна точка дотику кола з лінією (можливість моментального зміни напрямку руху колеса, напрямки виміру).

За допомогою лазерного далекоміра або рулетки можна тільки оцінити довжину зігнутої лінії, але досить грубо. За допомогою курвіметра вимір проводиться дуже точно. Механізм пристрою сконструйований так, що кількість обертів вимірювального колеса автоматично "множиться" на довжину його кола. Отриманий результат для ділянки, що вже виміряна, безперервно відображається на механічному або електронному табло.

Основне джерело неточності вимірювань – це упор в вертикальну перешкоду (наприклад, стіна). Помилка буде дорівнює радіусу вимірювального колеса. Ця ситуація зображена на малюнку.

Проте багато виробників компенсують цю помилку, встановлюючи в приладі додатковий режим вимірювання – «від стіни до стіни».

Які параметри враховувати щоб вибрати і купити курвиметр

Якщо ви вирішили купити курвиметр, то потрібно визначитися, який вид відображення даних вам необхідний – механічний лічильник чи електронний дисплей. Від цього вибору залежить як ціна так і особливості експлуатації. Розберемо їх відмінності:

 1. Джерело живлення (батарейка) – необхідний для курвіметра з електронним дисплеєм. Механічний не потребує джерела живлення.

 2. Курвіметр з електронікою оснащений пам'яттю на кілька останніх вимірювань. У механічного лічильника такої можливості немає.

 3. Підсвічування табло в темний час доби доступне тільки у пристрої з елементом живлення – електронний курвіметр

При покупці радимо звернути увагу і на додаткові можливості:

 • наявність функції «від стіни до стіни»;

 • перемикання між режимами «складання» і «віднімання» вимірювання при зворотному ході вимірювального колеса;

 • розкладна конструкція – розкладні курвіметри зручніше в транспортуванні.

Курвіметр – купити легко і швидко в інтернет-магазині Побудуй

Купити курвіметр в інтернет-магазині Побудуй дуже зручно. Інтернет-магазин Побудуй – це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який курвиметр необхідно купити для виконання тих чи інших вимірювальних робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про курвиметри:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Курвиметри?
 • Ціна на Курвиметри від 1 391 до 12 195 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Курвиметри?
 • Курвиметри BOSCH

  Курвиметри Stanley

  Курвиметри YATO