В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Газові котли

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Завдяки високому ККД, чистоті і комфорту при використанні (немає сажі, золи, не потрібно окреме приміщення для зберігання палива), а також компактності і надійності, газові котли так популярні. При правильному підборі і грамотному розрахунку всієї системи, підігрів води для опалення за допомогою газу більш ніж рентабельно, а значить, котел стане тихим і непомітним помічником в створенні тепла і затишку на довгі роки.

Огляд базових характеристик побутових котлів на природному газі

На остаточну ціну опалювальної системи впливає потужність і тип котла. При виборі в першу чергу орієнтуйтеся на:

Виконання котла - атмосферний або турбований:

 1. Атмосферний котел припускає наявність повноцінного димоходу, конструктивно такий котел простіше і доступніше, підходить для випадків, якщо димохід у вас вже є, або передбачається проектом. Температура димових газів в даному випадку досить висока, хоч і нижче, ніж у твердопаливних котлів.

 2. Більш сучасний тубрірованний (бездимоходний) варіант. Тут продукти горіння утилізуються майже повністю, залишки відпрацьованих димових газів викидаються за допомогою турбіни через невелику трубу діаметром близько 50 мм, (часто пластикову, оскільки температура відпрацьованої газоповітряної суміші не перевищує 50-60 °). Труба для турбированного котла подвійна (коаксіальна - труби різного діаметру, вкладені одна в одну), через центральну трубу виходять відпрацьовані гази, а через зазор між зовнішньою і внутрішньою трубою, надходить свіже повітря для пальника.

Чи є другий контур для гарячого водопостачання:

Двоконтурний котел зручніше, але слід врахувати, що котли малої потужності (менше 18 кВт) можуть видавати тільки 3-7 літрів гарячої води за хвилину. А для повноцінного гарячого водопостачання середнього будинку або квартири, потрібно не менше 10 літрів в хвилину.

Одноконтурний котел вигідніше купити, якщо у вас невеликий і/або дуже добре утеплений будинок, для якого достатньо котла потужністю 7-9 кВт, а гаряче водопостачання організувати за допомогою накопичувального бойлера непрямого нагріву (підключається до опалювального контуру), або електричного бойлера.

Енергоефективність котла:

Конденсаційний котел дозволяє знизити на 15-17% витрати на опалення. В котлах такої системи надходить в котел теплоносій (вода або побутової антифриз), попередньо підігріваються димовими газами і тільки потім проходять через основний теплообмінник пальника. Ціна такого котла спочатку вище, ніж звичайного, але завдяки меншій витраті газу, він окупається за 3-4 сезону.

Класичний котел - простіше і дешевше, трохи краще працює в термосифонних системах опалення (без циркуляційного насоса).

Рекомендації по вибору газових котлів

Для попереднього підбору потужності потрібно знати загальну площу приміщень, які будуть опалюватися газовим котлом. Далі визначити тепловтрати, хоча б орієнтовно. Для приблизних розрахунків можна орієнтуватися, що для середнього будинку з цегли і дерев'яними вікнами, тепловтрати будуть на рівні 100 Вт на 1 м.кв. А для сучасних будинків з теплоізольованим фундаментом і додатковим утепленням стін, тепловтрати будуть значно менше. Так для будинку з газобетону, з утепленими мінеральною ватою стінами і горищем, енергозберігаючими вікнами, показник тепловтрат навряд чи перевищить 40-60 Вт на м2.

Потужність котла повинна бути вище сумарних тепловтрат. Наприклад, для будинку площею 150 кв.м. і середнім показником тепловтрат 50 Вт/м2, загальні втрати тепла будуть складати:

150м2 * 50Вт/м2 = 7500 Вт,

потужність котла повинна перевищувати цей показник мінімум на 25%, тобто:

7,5 кВт + 25% = 9,3 кВт.

Тепер залишилося взяти каталог і вибрати котел потужністю не менше 10 кВт. Враховуйте також наявність і зручність системи автоматики і систем захисту: від перегріву, витоку газу і т.д. Вдало підібраний котел досить включити, налаштувати режим (зима/літо) і він буде працювати цілий рік тихо і непомітно, вимагаючи лише періодичного профілактичного огляду.

Де купити надійний газовий котел з гарантією кожна людина вирішує індивідуально. На ринку, в магазинах побутової техніки або в інтернеті, в продажу пропонуються приблизно одні й ті ж моделі котлів. Різниця тільки в підсумковій вартості і наявності служби доставки.

Газові котли в інтернет-магазинах

В інтернет-магазині «Побудуй» модельний ряд газових котлів перекриває потреби більшості індивідуальних домоволодінь. На весь товар надаємо офіційну гарантію від виробника, також ми гарантуємо зручну оперативну доставку замовлень по Києву і по всіх регіонах України.

Питання, що часто виникають про газові котли:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Газові котли?
 • Ціна на Газові котли від 14 469 до 257 405 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Газові котли?
 • Газові котли Airfel

  Газові котли Ariston

  Газові котли BOSCH

  Газові котли Buderus

  Газові котли Daylux