В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Розподільні колектори

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Розподільні колектори – це трубчаста металева конструкція з входом та кількома виходами для мереж опалення з кількома окремими контурами. Наприклад, коли потрібно окремо підключити систему теплої підлоги, і кілька окремих гілок з радіаторами опалення, наприклад, кожен поверх або навіть окремі кімнати. Умовний діаметр розподільчого колектора завжди повинен бути більшим за діаметри труб, які від нього відходять. Така висока пропускна здатність потрібна, щоб робота незалежних контурів (кожен оснащений своїм циркуляційним насосом) не впливала одне на одного. Розберемося як працює розподільчий колектор і що потрібно знати, щоб правильно його вибрати та встановити.

Розподільні колектори.jpg

Навіщо потрібні розподільчі колектори в системах опалення


Розподільний колектор (він же розподільча гребінка) для систем радіаторного опалення виконує контрольно-регулювальну функцію. Простою мовою – це означає, що це контури працюють незалежно і можна перекрити будь-який ремонту чи обслуговування, що аж ніяк не вплине на роботу інших. А можливість регулювання означає, що у різних приміщеннях можна підтримувати свою температуру, не втручаючись у режим роботи котла. Наприклад, у коридорах та допоміжних приміщеннях можна підтримувати температуру 12-15°С, а у житлових чи робочих приміщеннях – 20-23°С.

За допомогою розподільного колектора реалізується так звана радіальна (променева) схема підключення, див. нижче ілюстрацію.

Радіальна (променева) схема підключення.jpg

На схемі показаний варіант, коли кожен радіатор має підключення до розподільного колектора. Насправді це не такий вже й частий варіант. Найчастіше кожен контур, що відходить, включає 3-5 радіаторів, підключених за двотрубною схемою. Також колектори опалення можуть живити паралельно:

 • кілька гілок із радіаторами опалення;
 • систему теплої підлоги, з одним чи кількома контурами;
 • сушарка для рушників;
 • бойлер непрямого нагріву (теплообмінник) – де вода з котла гріє водопровідну воду тощо.

Об'єм та швидкість руху теплоносія в кожному контурі індивідуальні, і найчастіше кожен контур підключений до свого циркуляційного насоса. Отже колектор для опалення виконує функцію балансувального вузла.

Ключове правило для вибору колекторної групи - діаметр трубопроводу, що підводить теплоносій, не повинен бути менше діаметрів відхідних ліній.

Виготовити колекторний вузол (гребінку розподільну) можна самостійно, для цього є кілька варіантів:

 1. Зварити із квадратних чи круглих труб – потрібно мати зварювальний апарат та вміти ним користуватися на високому рівні. Спосіб хороший для майстрів на всі руки або фахівців з опалення. Виправданий, коли потрібний великий розподільчий колектор на 4 і більш незалежні контури.

 2. Зварити з поліпропіленових труб – потрібен паяльник (ціна нижча ніж у зварювального апарату) та мати елементарні навички паяння поліпропіленових труб. Цей спосіб простіший в реалізації, але розмір саморобного колектора вийде значно більшим у порівнянні із заводським, а це часто є визначальним фактором.

 3. Зібрати з різьбових фітингів, трійників та згонів. Найпростіший у реалізації спосіб. Але ціна розподільного колектора такої збірки буде не набагато нижча в порівнянні з заводським, а ймовірність появи протікання якщо у вас 20 різьбових з'єднань в одному місці наближається до 100%.

Тому ми рекомендуємо купити розподільний колектор для опалення чи водогону у готовому вигляді. І звичайно ж краще це зробити в нашому магазині, чому саме пояснимо нижче.

Звичайно може виникнути питання, а чи не можна обійтися взагалі без колектора, адже за такої схеми розведення і труб потрібно більше, також потрібна окрема група безпеки з манометра та аварійного клапана, кілька циркуляційних насосів тощо. Все це досить коштує дорого.

В принципі це можливо, в невеликих будинках де вся система складається з 5-8 радіаторів розподільний колектор і не потрібен. Але якщо будинок великий, та ще в два поверхи, то будьте готові до того, що ближні батареї до котла будуть настільки гарячими, що до них не можна буде торкнутися. А далекі ледве теплі. І за сезон котел спалить більше палива, ніж у разі променевої схеми з колектором опалення. Тож за кілька років вкладення у матеріали та обладнання окупиться.

Окрім опалення можна придбати розподільні колектори для водопостачання. Вони схожі конструктивно, але значно простіші, адже там немає подачі та обратки, а також у більшості випадків не потребують регулюючої арматури на кожен окремий контур. Достатньо кульового крана, щоб можна було вимкнути подачу води.

Розподільні колектори для водопостачання.jpg

Як вибрати колектори для опалення та водопостачання


Якщо по всіх розрахунках вирішено, що колектор потрібен, то необхідно правильно його вибрати, і ми зібрали найважливіші питання, які слід прояснити перш ніж купити колектор опалення.

Колектор опалення.jpg

 1. Кількість ліній, що відходять, і розташування патрубків, що підводять і відходять. Це важливіше, ніж може здатися на перший погляд. Часто простір для встановлення розподільчої гребінки обмежений і потрібно заздалегідь продумувати з якого боку будуть приходити магістральні лінії від котла, і в яку сторону будуть направлені патрубки для контурів, що відходять. Можна купити гребінки як з верхнім, так і нижнім розташуванням відводів.
 2. З гідрострілкою чи без. Гідрострілка це свого роду об'ємна перемичка між лініями колектора, між подачею і зворотною лінією. Працює як байпас та дозволяє вирівнювати режим роботи котла (без ризику закипання). Потрібна гідрострілка не завжди, виправдана гребінка такого типу, коли:
  • в системі встановлено газовий конденсаційний котел з теплообмінником з нержавіючої сталі;
  • у системі кілька котлів, наприклад, твердопаливний котел та електричний/газовий;
  • встановлений твердопаливний котел із чавунним теплообмінником.

  Подробиці та режим роботи таких систем опалення слід уточнити у спеціалістів або знайти інформацію та вивчити нюанси самостійно.

  Колекторы для опалення і водозабезпечення.jpg

 3. Розмір і пропускна здатність – це найочевидніший параметр, все залежить від об'єму води в системі та кількості незалежних контурів.
 4. Матеріал виготовлення – нержавіюча або чорна сталь. Розподільні колектори з нержавіючої сталі виглядають акуратно, компактно, та мають необмежений термін служби. Але для великих систем опалення краще купити колектор зроблено із прямокутної труби 80х80 або 100х100 мм. Тому що з нержавіючої сталі таких великих гребінок не роблять, а якщо й роблять, то ціна колектора опалення вийде позахмарною. Невеликі гребінки для теплої підлоги також роблять з латуні, але нержавіюча сталь надійніша.

Чому вигідно купити розподільні колектори опалення в магазині Побудуй

По-перше, у нас є всі компоненти для облаштування системи опалення та водопроводу, а отже можна купити все в одному місці. Крім того, ми великий інтернет-магазин і продаємо тільки перевірений товар. Будь-який інструмент чи одиниця обладнання перевірена та повністю працездатна. Так, є недороге обладнання, але навіть воно повністю функціональне, нехай і не має такого запасу міцності та функціональності як розподільні колектори преміум класу, що із заводу обладнані витратомірами та регулювальними кранами.

По-друге, у нас можна купити й інші інструменти, і матеріали для будівництва та догляду за присадибною ділянкою:

 • електроінструмент: дрилі, перфоратори, паяльники для поліпропіленових труб;
 • сталеві панельні радіатори, терморегулятори арматури для підключення;
 • будівельні суміші: штукатурка, клей для плитки та фасадного утеплювача;
 • покрівельні матеріали: бітумна черепиця, профнастил, полікарбонатний шифер.

Якщо виникли питання щодо вибору, характеристик, або потрібно дізнатися, як купити розподільний гребінець у вашому місті телефонуйте за номером (0800) 50-54-52.


Питання, що часто виникають про розподільні колектори:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Розподільні колектори?
 • Ціна на Розподільні колектори від 18 до 20 636 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Розподільні колектори?
 • Розподільні колектори Afriso

  Розподільні колектори Blue Ocean

  Розподільні колектори Icma

  Розподільні колектори RSk

  Розподільні колектори SD Forte