В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0
Спорудити каналізаційний канал в приватному котеджі і внутрішню каналізацію, не так вже й складно. Є свої правила з розрахунку пропускної здатності, ухилу й герметизації, але це тема окремої статті. Якщо перед вами стоїть вибір, які труби купити для побутової каналізації, то тут ми допоможемо розібратися: які системи для відведення викидів бувають, й в якій комбінації їх потрібно застосовувати, щоб каналізаційний трубопровід служив без неприємних сюрпризів багато десятиліть.

Системи каналізації – основні матеріали, які є на ринку

У продажу сьогодні можна зустріти труби для водопроводу й каналізації як з традиційних матеріалів, так відносно нові – полімерні. У кожного типу є свої переваги та недоліки. Якщо коротко, то бувають:
 1. Залізобетонні каналізаційні системи. Це магістральні труби, деталі колекторів. Для виробничих і муніципальних систем відведення побутових й водопровідних труб. У них прийнятна ціна, надзвичайна міцність, не схильні до корозії, гниття. Витримують значні перепади температур. Раціонально застосовувати при діаметрі магістралі від 0,6 метра і більше.
 2. Асбоцементні каналізаційні системи. Будинкові та прибудинкові системи водовідведення. В побутових цілях застосовують рідко, в основному в комунальному господарстві, в тому числі підходять для напірної каналізації. Низька вартість й довговічність, нівелюється крихкістю й складністю монтажу. Шорсткість внутрішньої поверхні сприяє утворенню нальоту, відкладень.
 3. Сталі, чавуну систем каналізації. Широкий температурний діапазон, легкість обробки, модифікації (особливо сталевих). Міцніше інших видів труб, у них відносно низька вартість, але схильні до корозії, чутливі до кислот, лугів. Крім того, велика вага здорожчує доставку, розвантаження, монтаж.
 4. Керамічні каналізаційні системи. Найдавніші представники свого виду. Обпалена глина, вкрита спеціальною глазур'ю. Гладка поверхня перешкоджає утворенню засмічень і відкладень. Вищий показник по хімічній, біологічній стійкості, тому розрахунковий термін служби подібних систем 50 й більше років в найжорсткіших, агресивних умовах. Застосовуються для промислових підприємств харчової та хімічної промисловості, рідше для побутових і комунальних трубопроводів.
 5. Полімерні каналізаційні системи. Ця категорія найчастіше застосовується для побутових стояків. Але різноманітність елементів різних кольорів, форм, розмірів у продажу може викликати збентеження, тому на ній зупинимося детальніше.

Класифікація та рекомендації щодо вибору пластикових каналізаційних систем

Готові елементи для пластикових труб і фітингів для водовідведення та каналізації є з розтрубом на одному кінці, та гумовим ущільненням на іншому, для монтажу стик в стик. Випускаються окремі серії для монтажу внутрішньої частини стічної та зовнішньої системи (укладається в грунт). У каталогах й прайсах крім ціни та розмірів позначають також код матеріалу, характеристики механічної міцності.

До переваг полімерних труб відносяться:

 • мала питома вага, при достатній міцності;
 • простота монтажу - не потрібні зварювальні роботи, додаткові матеріали для герметизації;
 • термін служби - 50 років і більше;
 • хімічна, корозійна й біологічна стійкість (не гниють. не іржавіють).

До недоліків можна віднести:

 • горючість;
 • крихкість при низьких температурах;
 • чутливість до високих температур, деяких хімічних речовин (якщо не плануєте будинку хімічну лабораторію, цей недолік не актуальний).

Класифікація

Матеріал

 • Поліпропілен PP-HT - застосовують для самопливної каналізації всередині будинку. Стояк, кухонна мийка, пральні машини і будь-які точки, куди може потрапити вода з температурою вище 70°C. Труби та фітинги для внутрішніх систем з поліпропілену випускають сірого або білого (для діаметрів до 50мм) кольору.
 • Полівінілхлорид ПВХ (PVC) використовують як для виготовлення внутрішніх (сірих) елементів, й для зовнішньої (підземної) частини самопливної каналізації (червоно-коричневого кольору). УВАГА - є небезпека деформації ПВХ при впливі температури вище 70°C.

Кольорове маркування

 • Сірі - труби і фітинги для монтажу безнапірної каналізації, яка проходить всередині приміщень. Тонкостінні, одношарові.
 • Червоно-коричневі (вони ж руді, помаранчеві) деталі для прокладки підземної або наземної частини стічної системи за межами будівлі. Зовнішнє (помаранчеве) виконання міцніше (клас міцності SN4, SN8, SN16), стінки складаються з декількох шарів з пористою структурою, для кращої теплоізоляції. Завдяки цьому, такі труби можна використовувати вище глибини промерзання грунту.
Вартість помаранчевих трубопроводів вище ніж сірих, що очевидно з прайсу будь-якого виробника. Деякі сантехніки, для здешевлення, пропонують купити весь набір елементів сірого кольору, мотивуючи це тим, що система побутова, а на присадибній ділянці не буває значних навантажень та ґрунт не просідає, але така "економія" може привести до того, що водопровід і каналізацію доведеться монтувати двічі - один раз дешево, а другий раз правильно.

Форма виконання і клас міцності

 1. Тонкостінні, одношарові труби (сірі), випускають для внутрішніх приміщень. Клас кільцевої жорсткості: SN2 (2 кНм.кв); SN4 (4 кНм.кв).
 2. Багатошарові, гладкостінні (помаранчеві) труби, фітинги призначені для прокладки в грунті. Клас кільцевої жорсткості SN4 (4 кНм.кв), SN8 (10 кНм.кв).
 3. Гофровані, двостінні (помаранчеві). Для ділянок значної протяжності, проходу під під'їзними доріжками, автомобільними дорогами. Клас кільцевої жорсткості SN8 (10 кНм.кв), SN12, SN16 (16 кНм.кв). Внутрішня (гладка) стінка виготовляється світлою, для полегшення візуальної перевірки. Крім того, внутрішня поверхня стійка до абразивного впливу, на ній не утворюються відкладення.
Якщо у вас є питання по монтажу та параметрам матеріалів, або ви заплуталися в каталозі, телефонуйте, допоможемо підібрати виконання та кількість елементів, а також оформити замовлення й організувати доставку. Продаємо труби для безнапірної каналізації зі складу в Києві, працює служба доставки по всій Україні.