В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Ковдри

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Гарний сон – запорука здоров'я людини. При цьому на якість сну впливає не лише його тривалість та матрац, а й такі незамінні атрибути як подушка та ковдра. Однак мало хто приділяє особливу увагу саме їм. Правильно підібрані ковдри для всіх членів забезпечать комфорт під час сну.

одеяло

Для того, щоб купити ковдру гарної якості і по сезону, потрібно звернути увагу на різні параметри. Головним із яких є наповнювач.

Які бувають наповнювачі та яку ковдру краще вибрати

Усі наповнювачі можна поділити на натуральні та синтетичні. Перші є більш екологічним матеріалом, проте здатні викликати алергію, а ковдри з натуральними наповнювачами важать набагато більше. Синтетичні наповнювачі гіпоалергенні і дуже легкі. Такі ковдри не вимагають особливого догляду, проте сам наповнювач досить погано пропускає вологу.

Натуральні наповнювачі

 1. Вовна. Серед натуральних наповнювачів найчастіше як наповнювач використовується вовна. Зумовлено це справедливим співвідношенням ціни та якості. Така ковдра добре зігріває, має невелику вагу і добре вбирає вологу. При хорошому і правильному догляді вовняні ковдри мають досить тривалий термін експлуатації. Однак варто пам'ятати, що прати такі ковдри в домашніх умовах не можна. А головним недоліком вовни є те, що вона може спровокувати алергічну реакцію. До того ж, існує ймовірність появи в такому матеріалі різних мікроорганізмів, таких як пилові кліщі.

 2. Пух. Ще один натуральний наповнювач. Він може бути лебединим, гусячим, козячим і т.д. Відмінною особливістю пуху є мінімальна вага. До того ж пухові ковдри дуже теплі. Такий наповнювач добре пропускає повітря та не створює статичну електрику. Ще однією перевагою таких ковдр є довговічність. Але пух, як і шерсть, може викликати алергію. А також він добре вбирає вологу, тому вимагає особливого догляду задля збереження своїх властивостей. Роблячи вибір на користь пухової ковдри, варто звернути увагу на прошивку. Вона має бути у вигляді невеликих квадратів, що дозволить уникнути збивання пуху в одному місці.

 3. Бавовна. Бавовняні ковдри дуже теплі, проте досить важкі. На відміну від пуху та вовни вони не викликають алергії, проте вимагають особливого догляду та можуть відволожуватися.

Серед натуральних наповнювачів можна також зустріти льон, коноплю, бамбук, морські водорості і т.д.

одеяло

Синтетичні наповнювачі

Синтетичні наповнювачі здебільшого виготовляються із застосуванням поліефірного волокна. Саме тому всі вони мають схожі властивості. Серед найпопулярніших синтетичних наповнювачів можна виділити:

 1. Синтепон.

 2. Поліестер.

 3. Холлофайбер.

Головними перевагами ковдр із синтетичними наповнювачами є гіпоалергенність, мінімальна вага, що найбільш актуально, якщо йдеться про двоспальні та полуторні ковдри, а також доступна ціна. Саме тому такі ковдри здобули особливу популярність серед споживачів. До того ж синтетичні ковдри не вимагають особливого догляду і при цьому мають досить тривалий термін експлуатації (до 10 років).

одеяло

На що ще варто звернути увагу при виборі ковдри

Сьогодні ковдру можна купити не виходячи із дому. Однак у такому разі необхідно уважно вивчити всі характеристики, а не лише наповнювач. Досить важливим критерієм є матеріал чохла. І незважаючи на те, що ковдри завжди використовуються в підковдрі, матеріал чохла досить важливий. Бувають ситуації, коли властивості гарного наповнювача можна зіпсувати поганим чохлом. Так ковдра гірше пропускатиме повітря чи накопичуватиме вологу, що згубно впливатиме на якість сну. Хороша ковдра має бути з міцним, проте з повітропроникним чохлом. Це дозволить "дихати" виробу.

Якщо наповнювач можна вибирати синтетичний, то у випадку з чохлом, краще віддавати перевагу натуральним матеріалам. Це може бути сатин, твіл або шовк. Звернути увагу варто і на щільність. Вимірюється цей показник у нитках на дюйм, а оптимальним значенням прийнято вважати 360ТС.

Дивитися необхідно і спосіб пошиття. Добре прошиті ковдри запобігають збиванню наповнювача. Однак занадто часте прошивання знижує теплоізоляцію.

Що стосується розміру, то ковдра підбирається під розмір вашого ліжка. Найчастіше в асортименті представлені стандартні розміри:

 • односпальні – 130х190;

 • ковдри полуторні – 140х205;

 • ковдри двоспальні - 172х205;

 • євро ковдри – 220х220;

 • дитячі – 140х140.

Трапляються також дитячі ковдри розміром 110х140, а також ковдри євро – 155х215. Перед покупкою подивіться, якого розміру у вас є постільна білизна. Щоб не довелося потім або міняти її, або купувати іншу ковдру.

Правильно підібрана якісна ковдра забезпечить вам комфортний сон у будь-яку пору року. При цьому помилково вважати, що ковдра – виключно зимовий атрибут. Існують літні ковдри, що відрізняються відмінною терморегуляцією.

одеяло

Уважно вивчивши всі параметри перед покупкою, ви отримаєте якісний продукт. І при правильному догляді ковдра прослужить вам довгі роки.