В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Якщо у вас є свій сад, виноградник, квітник або живопліт, то садовий секатор або садові ножиці повинні бути постійно в наборі інструментів. Але на відміну від таких простих інструментів як сокира або ножівка, секатори, сучкорізи і сікачі підібрати складніше. У цій статті для вас наведено короткий огляд різновидів та рекомендації щодо вибору інструменту для обрізки саду.

Садові ножиці і секатори

У садових ножиць два заточених прямих (рідше вигнутих) леза, які рухаються назустріч один одному. Ціна садових секаторів для обрізки саду набагато вище побутових аналогів, навіть на моделі подібних за розміром. Це пов'язано з принципово іншою якістю матеріалів, міцністю, зносостійкістю секаторів.

Кращі садові ножиці роблять із твердої інструментальної сталі з тефлоновим покриттям, щоб до нього не прилипали фрагменти листя, трави, кори, інших елементів з деревним соком.

Існують такі різновиди ножиць:

  1. Одноручні (універсальні) садові ножиці – для листя, тонких гілок, паростків і трави. Є різновиди секаторів з маленькими гострими лезами для підрізування кімнатних рослин, догляду за декоративними рослинами, формування досконалого силуету бонсай.
  2. Є універсальні моделі садових секаторів, якими можна різати декоративні сітки, плівки, стрічки та навіть тонкий дріт. Є також модель секаторів з поворотними лезами, якими зручно підстригати окремі ділянки трави й газонів в місцях, куди не дістає газонокосарка.

  3. Дворучні та сервоприводні садові ножиці. Призначені для догляду за живими огорожами, створення живої садової скульптури (топіарного мистецтва). Існують моделі садових секаторів з поворотними лезами, якими можна підстригати траву не нахиляючись, що дуже зручно, якщо потрібно обробити значну площу. Цю ж модель можна використовувати, щоб дістатись до вершин високих кущів без драбини.

Якщо у вас великий доглянутий сад, з декоративними кущами рекомендуємо купити садові ножиці з храповим механізмом (силовим приводом). Їх ціна трохи вища, але і можливості вражають. Навіть якщо попадеться міцна суха гілка, кілька додаткових рухів ручками дозволить зрізати її без зайвих фізичних зусиль. Силовий привід стане в нагоді не тільки жінкам, підліткам та пенсіонерам, навіть міцні чоловіки можуть втомитися, якщо працювати потрібно цілий день. А зручні рукоятки й силовий привід вбережуть долоні від мозолів. А щоб заощадити, краще купити садові ножиці через інтернет.

Секатори – зручний інструмент для садівника

Україна – країна Мічуріна і садівництвом захоплюється кожен другий дачник. Садові секатори добре відомі садівникам любителям та професіоналам вже дуже давно. У багатьох власників ножиці садові працюють по 30 та більше років. Сучасні моделі секаторів садових взяли краще від попередників та стали більш досконалими завдяки новим технологіям, матеріалам. Рукоятки сучасних моделей краще сидять в руці, прогумовані й м'які вставки захищають руки від натирань, перевтоми. Тефлонове покриття лез допомагає утримувати їх в чистоті, до нього не прилипають волокна, шматочки кори, листя, деревний сік. Купити хороший секатор можна далеко не в кожному магазині садового інвентарю, тому будьте уважні і вибирайте тільки якісний товар, для надійності краще купити садові ножиці в спеціалізованому інтернет-магазині такому як «Побудуй».

Секатор садовий принципово відрізняється від садових ножиць тим, що у нього тільки одне лезо ріже, а друге опорне, обидва леза зігнуті. Призначені секатори для проріджування крон фруктових дерев (яблунь, вишні, черешні і т.д.), а також чагарників, винограду. Оскільки працювати потрібно з живою деревиною дуже важливо щоб був рівний зріз, щоб рослина продовжувала зростати, розвиватися з мінімальними витратами на відновлення кори.

Майже всі садові ножиці виконані для роботи однією рукою, середній розмір близько 200 мм. Рукоятки деяких моделей мають додаткове кільце (ефес), яке захищає пальці під час роботи.

Розділяють такі різновиди секаторів:

  1. Площинні та контактні садові секатори. У площинного секатора ріжучий ніж рухається повз опорного (ковзає по дотичній). Зріз виходить рівний, призначений цей вид для обрізки живих гілок чагарників, фруктових дерев, також підготовки зрізу до щеплення. У контактних моделей секаторів опорне лезо встановлено навпроти ріжучого ножа. При такому варіанті можна надати більше зусилля, яке потрібно для різання сухих або замерзлих гілок. Але якість зрізу нижче. Ціна площинних та контактних секаторів приблизно однакова,, відрізняється тільки призначення.
  2. З храповими механізмами і без. З простою механічною моделлю все просто. А храповий механізм працює як підсилювач. Жорстку або іншу гілку діаметром близько 20 мм зрізати звичайним секатором проблематично, а храповий механізм дозволить за кілька натискань розвинути (накопичити) достатнє зусилля. Особливо зручні секатори з храповиком механізмом для жінок та дітей, які захоплені садівництвом або вирощуванням квітів. Ціна на моделі секаторів з підсилювачем трохи вище, звичайних, але незначно.

Існують також дворучні секатори з важільним механізмом посилення, але це вже перехідна модель до сучкорізів й гілкорізів.

Сучкоріз і висоторіз

За типом дії і конструкції лез гілкорізи близькі до секатора. Вони більше за розміром, більш масивні й розраховані під роботу двома руками. Існують також телескопічні моделі з осьовим сервоприводом з довжиною штанги від 1,5 до 3 метрів. Це прекрасне рішення для фруктових садів, подібні гілкорізи дозволяють проріджувати крони, зрізуючи гілки до 36-40 мм завтовшки на висоті до 4-х метрів, без застосування драбини. Уявіть скільки часу та сил можна заощадити, якщо у вас в саду кілька десятків дерев.

Майже всі моделі сучкорізів оснащені силовим приводом з храповим механізмом, який дозволяє обрізати гілки до 50 мм в діаметрі, без надзусиль.

Відмінність гілкоріза від сучкоріза умовна та може бути прив'язане до типу ріжучого механізму:

  • гілкорізи – оснащені змінним площинним механізмом;
  • сучкорізи – прямим, контактним.

Можливості якісного інструменту істотно вище його ціни, тому рекомендуємо купити набір самого необхідного інвентарю саме від фінської компанії Fiskars. Більшість виробів цієї компанії купують один раз, оскільки служать вони десятиліттями.

Садовий сікач – помічник в саду

Це простий механічний інструмент, яким рубають гілки дерев, чагарників. За форматом застосування садовий сікач нагадує мачете, але подовжена рукоятка та лезо зі зворотним вигином, за принципом рубки роблять його близьким до сокири. На відміну від сокири садовий сікач значно легше, тому зручно завдавати ударів з-за плеча, довго не втомлюючись. Довге лезо дозволяє зрубати одну або навіть кілька гілок, не боячись промахнутися.

Садовий сікач можна брати з собою в походи , в ліс для заготівлі дров для багаття. Ціна його нижче, ніж у хорошої туристичної сокири, а ще зручно стругати тесати, різати. Єдина беззаперечна перевага класичної сокири - це можливість колоти дрова.

Купити секатор та садові ножиці в інтернет-магазині «Побудуй»

Щоб купити садові ножиці і секатори в нашому інтернет-магазині, досить натиснути онлайн кнопку «Купити», або зателефонувати. Якщо потрібна консультація по характеристикам товару або термінам доставки, телефонуйте. Наші консультанти допоможуть вибрати товар, узгодять зручний для вас спосіб оплати й доставки.